מנהל אתר הוסיף פוסט

שימו לב. הצעות ו/או הזמנות בעלות אופי מיני מפורש או עקיף שיפורסמו באתר או יישלחו אל המשתמש/ת בהודעה פרטית יימחקו לאלתר מהאתר והמפרסם/ת ו/או  השולח/ת יורחקו לצמיתות. 

אם נתקלתם במקרה כזה או דומה תוכלו לדווח עליו על ידי לחיצה על כפתור 3  נקודות של הפוסט ואז דיווח. או לחילופין לשלוח את הפרטים דרך דף צור קשר.

 • 764
מנהל אתר הוסיף פוסט

האייפד נגנב מהידיים של התייר

 • 825
מנהל אתר הוסיף פוסט

השבוע פורסם על שלט ענקי בלב תל אביב פוסטר אנטי מצאתי בעקבות גילויי הגזענות העולה. היוצר הוא איש קריאטיב בשם בני סמאין שיזם וביצע בשיתוף עם אברהם הוסטל תל אביב

 • 1375

קפה, נהוג היה בכפר וגם כיום בישראל לקיים את מנהג שתיית הקפה, הקפה נקלה ונטחן בבית ומוגש בסלון על ידי האם או הבת להורים, לאב, אורחים או לפעמים לבד. שתיית הקפה מתבצעת 3 פעמים ביום ויש שמות לכל אחת מהם

 • 1801
מנהל אתר הוסיף פוסט
הקפיץ את הפוסט של מנהל אתר

אתר CARTOONIFY הוא אתר מדליק וחינמי המאפשר לכל אדם באשר הוא ליצור דמות מצוירת של עצמו, לפי מבנה פנים, שיער, עיניים וזקן (למי שיש) וכן גם גוון עור יש שם..

התהליך קל מאוד ולוקח מס' שניות, למעשה אני יצרתי לעצמי דמות, זו אתם רואים עכשיו. נכון להיום כולם חשופים ברשתות חברתיות אך יש ביננו כאלה שרוצים לשמור על אנונימיות אם בהקשר של הכרויות או בכלל ואפשרות זו היא מעולה עבורם.

לאחר סיום בניית האווטאר שלכם תוכלו להוריד אותו למחשב ולהעלות אותו בחזרה לאברן כתמונת פרופיל.

למעבר לאתר לחץ כאן

 • 2471
מנהל אתר הוסיף פוסט
הקפיץ את הפוסט של מנהל אתר

האוכל האתיופי מיוחד וארומטי שמכיל בתוכו גוונים רבים, טעמים עמוקים וחריפות שלא קיימת במקומות אחרים 😈 אך מתכונים אתיופים הפכו לתחום איזוטרי בקרבנו ולא בכדי כאשר הנורמה היא שהמתכונים עוברים מאם לבת (לפעמים גם לבן), בעשור האחרון נפתחו מסעדות אתיופיות, שירותי קייטרינג אך אלו אינם שופכים מידע על סוד הצלחתם. בתור חובב אנג'רה וחובב אינטרנט יצאתי למסע חיפוש אחר מקורות האוכל וזה היה מהר מכפי שציפיתי 🤯. למה? כי חנות האינטרנט אמזון מכילה עשרות ספרי בישול אתיופים של שפים ובשלנים בעלי שם, ספרים עם מתכונים מדויקים ורכיבים ו��ל היוצא בזאת. אך אליה וקוץ בה שכן הספרים אינם מתורגמים וכתובים באנגלית 😬. אף אל פי זאת לא מן הנמנע להשתמש בה כי הרכיבים, מידות וכדומה חוזרים עליהם מפעם לפעם (דעתי) ההזמנה היא דרך אתר האינטרנט של אמזון:

 1. Auntie Tsehai Cooks: A Comprehensive Guide to Making Ethiopian and Eritrean Food
 2. Teff Love: Adventures in Vegan Ethiopian Cooking
 3. Ethiopia: Recipes and Traditions from the Horn of Africa
 4. Ethiopian Feast: The Crown Jewel of African Cuisine
 5. Ethiopian Cookbook (Planet Cookbooks)
 6. Ethiopian Cookbook: Traditional Ethiopian Recipes Made Easy
 7. Ethiopian Foods and Drinks for Your Taste, Pleasure and Good Health
 8. Exotic Ethiopian Cooking: Society, Culture, and Hospitality Tradition in Ethiopia
 9. Ethiopian Cuisine: A Complete Cookbook of Colorful, Exotic Dishes
 10. The Secret to Ethiopian Cooking
 11. Ethiopian-inspired Cooking, Vegetarian Specialties
 12. The Soul of a New Cuisine: A Discovery of the Foods and Flavors of Africa
 13. Ethiopian Cookbook: Pinnacle of Traditional Cuisine
 14. Ethiopian Cookbook.: Ethiopian Cuisine - Daily Recipe Book for You
 • 2242
מנהל אתר הוסיף פוסט

מה כבר לא למדנו מההיסטוריה על תיאוריית הגזע?! זהו שגם בדורינו חוזר הניגון הצורם של עליונות הגזע. הפעם מפי היוצר של ג'פרי אפשטיין מיליארדר יהודי, כן יהודי אשר בעוונותיו הרבים שכללו בין היתר פדופיליה וסרסור גם תכנן להשביח את הגנום האנושי על ידי בניית מאגר גנטי של חתני נובל ומדענים (אותם פיתה אותם באמצעות מימון מיזמים אישיים). פירוש הדבר שבסוף התהליך יוולדו ילדים חכמים יותר, יפים יותר ומוכשרים יותר. הפנטזיה ההזויה והחוטאת לאנושות נגדעה בטרם הבשילה, השבוע נמצא ג'פרי תלוי בתאו בבית הסוהר שכל חלומותיו סגורים במגירה וטוב שכך.

 • 2489
מנהל אתר הוסיף פוסט

לפי נתונים היסטוריים בתחילת המאה ה20 כיסוי היערות באתיופיה עמד על 35%, כיום המספר עומד רק על 4%.

ראש ממשלת אתיופיה אביי אחמד הצהיר בתחילת השנה על פרויקט נטיעת עצים בסך של כ1.2 מיליארד דולר לשם בירוא יערות וכנגד ההתחממות גלובלית.

לפי דבריו של ד"ר גטהון מוקריה שר הטכנולוגיה והחדשנות התכנון המקורי הייתה שתילת 200 מיליון עצים ב12 שעות ב29 ליולי אך להפתעתו זה הסתיים בכמות של 350 מיליון עצים. היעד הוא 4.7 מיליארד עצים עד סוף אוקטובר השנה (2019)

שלבי ההכנות שכללו חלוקת שתילים למתנדבים הושלמו 3 ימים לפני האירוע, עובדי ממשל, או"ם ודיפלומטים גם תרמו את חלקם באירוע. מרבית השתילים היו מקומיים אך נשתלו, עצי פרי וגם אבוקדו. 

קיימות ספקולציות כאלו ואחרות לגבי הכמות על לפי דבריו של ד"ר טפרה מנגיסטו ממשרד הייעור למעלה מ23 מיליון איש השתתפו במבצע ואם כל אחד שתל 100 שתילים זה מסתדר מספרית, כמו כן נאמר שכדי ליטוע 350 מיליון עצים צריך שטח של 864,000 אקרס (acres) אך לא ידוע היכן נטעו כולם. ואין שיתוף פעולה ומידע מצד הממשלה.

האו"ם שיבח את המעשה ועודד ממשלות אחרות לעשות כך.

גורמים פוליטיים טוענים שראש הממשלה מנסה להטות את הנושאים הבוערים לכיוונים אחרים בו בזמן שמתנהלות מלחמות אתניות במדינה ויש בעיית פליטות חמורה.

האם זה שיא גינס? על פניו לא הוגש שום מסמך רשמי מהממשלה לשבור שיא קיים לדבריהם. על מנת לעשות הדבר עליהם להוכיח מספרית על כמות האנשים, כמות השתילים, מיקום וזמנים. כיום הודו מחזיקה בשיא של 50 מיליון עצים שנטעו 800,000 איש ביממה.


מקור: BBC

 • 2424
מנהל אתר הוסיף פוסט

סרט חדש מבית נטפליקס על עליית יהודי אתיופיה המורכבת, הפעם מצילם הוא קפטן אמריקה (כריס אוונס) הסיפור הוא על מבצע מוסד מורכב ומתוחכם אשר בו לוחמיה הסוו את עצמם כסוכני תיירות ומלונאים בחופי סודן לכאורה אך בסתר הבריחו את יהודי אתיופיה על מנת לעלותם לישראל בסופו של דבר. סיפור על אומץ, גבורה וציונות.

אף על פי שאין סממנים רבים של יהדות, אותנטיות אתיופית ושפה מדובר בהשקעה לא מבוטלת וניסיון לספר סיפור אמיתי שיותר מתאים לסרטי ג'יימס בונד מאשר למציאות על מה שקרה אי שם בשנות ה70. עולה ב31 ליולי לנטפליקס.

 • 4102
מנהל אתר הוסיף פוסט

בעוד מספר ימים נחגוג את יום העצמאות, ידוע שהאירועים השונים שהולכים להתרחש במספר מקומות בארץ הכוללות הופעות של זמרים, מועדוני לילה ופאבים יהיו גדושים באלכוהול🍻 וזה בסדר (במידה מסוימת). הבעיה קורית ביום למחרת שקמים עם כאב ראש עצום 🤒🤮למה זה קורה❓ אף על פי שמדובר בנוזל, האלכוהול מייבש את הגוף. מקדמת דנה ניסו אנשים למצוא פתרון לבעיה  מפה לאוזן ובאמצעות תרופות סבתא. חלק אמרו שספרייט עוזר, חלק אמרו שלאכול לפני עוזר. שמעתם על אכילת שומן לפני 😬🤷‍♂️. הקונזוס היום הוא מים בכמויות רבות. 

חוקרים מאוסטרליה מצאו ששתיית מיץ אגסים לפני ההשתכרות מסייעת בפירוק האלכוהול בגלל חומרים אנטי-דלקתיים שמצויים בו💯


תהנו וחג עצמאות שמח (ושקט)

 • 2180
מנהל אתר הוסיף פוסט

בתוך פחות משנה מאז ששתי המדינות עשו שלום, אריתריאה סגרה את כל מעברי הגבול עם אתיופיה השכנה, על פי דיווחים.

התוואי הסופי שנחסם על-ידי שירות האמהרית של ד"ו היה מעבר בור-אסב שנפת�� רק בחודש דצמבר האחרון. לשכת התקשורת של אפאר אישרה את הדו"ח והוסיפה כי הסגר היה רק בצד האריתראי.

"אחרי סגירת מעבר סרהא-זלמבסה בדצמבר ובאום היג'ר-חומרה בשבוע שעבר, פקידי אתיופיה אומרים שאריתריאה סגרה את אסב-בור הבוקר - כלומר, כל נקודות הגבול סגורות עכשיו", כתב עיתונאי רויטרס, אהרון מאשו, בציוץ מ22 לאפריל. 

מעבר סרהא-זלמבה נפתח בספטמבר 2018, במקביל לשנה האתיופית, לאחר שהמדינות הסכימו להוציא את כוחותיהן כחלק מתהליך הפיוס.

אלפי אנשים חצו מאז. הסחר פרח ומשפחות שהופרדו מאז פרוץ המלחמה בין אתיופיה ואריתריאה בשנת 1998 התאחדו.

דובר משרד החוץ של אתיופיה  אמר לכתבים כי אין לו מידע על מגבלות הגבול. ממשלת אריתריאה לא הגיבה באופן שגרתי לדיווחים.

מקור


ציוץ לא רשמי בטוויטר שאריתריאה הציבה חיילים על גבול תיגראי

מקור

 • 2294
מנהל אתר הוסיף פוסט

בראיון שנתן מנכ"ל אתיופיאן איירליינס מר טוולדה גברימרים פרש משנתו על תוכניות הצמיחה של חברת הדגל של אתיופיה "אתיופיאן איירליינס" נאמר שזו גדלה פי שלוש ב 8 השנים האחרונות וזה בא לידי ביטוי בהגדלת ציי המטוסים, תגבור צוותי טיסה, נוסעים וכיוצא בכך. בתוכנית ל 15 השנים הקרובות הדגש הוא למנף את החברה ולהפוך לחברת של 25 מיליארד דולר. תוכנית התרחבות החלה ב 2010 שרווחיה יהיו 1.3 מיליארד דולר כיום היא קפצה ל4.1 מיליארד דולר.  קצב הצמיחה של אתיופיאן איירליינס הוא בין הגבוהים בעולם. אנו שולחים זורעתינו לכיוונים חדשים כגון תיירות (מלונאות), אווירונאוטיקה וחלל ולוגיסטיקה אמר.

קישור לכתבה המקורית

 • 2252
 • 1
קפוץ בזמן ל:  2019, 2018