מאת
 ·   · 34 posts
מידע נוסף
קטגוריה:
נוצר בתאריך:

אתיופיה שמה פעמיה לחלל

קצת נתונים יבשים לפני...אתיופיה מדינה באפריקה, מונה 105,350,020 איש על שטח של 1,104,300 קמ"ר, הצפיפות בה נמוכה מאוד בגלל היחס בין כמות האוכלוסיה לשטחה זה טוב, להבדיל מישראל שהצפיפות בה גדולה הרבה יותר בערך פי 4, התמ"ג של אתיופיה לעומת זאת בין הנמוכים בעולם (תמ"ג זה תוצר לאומי הגולמי-סוג של מדד כלכלי למדינות) 195,800 מיליון דולר לעומת ישראל 315,600 מיליון יותר מכך התמ"ג לנפש באתיופיה הוא 1,859  דולר לעומת ישראל שהיא 38,025 דולר, נתון זה מעיד על השתכרות האדם הממוצע באתיופיה בשנה. וכן זה מדליק נורות אדומות על העוני של המדינה הנתון הוא על אדם מן היישוב שעובד ולא רבבות הקבצנים ברחבי המדינה שלא מקבלים קצבאות מהמדינה. 

בהקשר לכותרת ארצה להתייחס לאטימות של ממשלת אתיופיה לגבי הגחמה האחרונה שלה בנושא כניסה למועדון החלל דהיינו להעלות לווין אתיופי. האם לא שווה יותר להשקיע את מיליוני הדולרים האלה בתשתיות כמו כבישים, תחבורה, רחוב, חשמל מים ועוד ליקווים חמורים במדינה או במערכת בריאות, החינוך והתיירות שצריכים כל כך תקציבים. נראה שהרצון להיות בליגה של הגדולים חשוב מלראות את עמך קודם. 

השקעה בחינוך נושא פירות לעתיד, השקעה בתיירות תכניס כסף זר למדינה, השקעה בחלל תכניס אותך לתקשורת ראויה?! מירוץ נשק?! בכל מקרה התעדוף הנוכחי של הממשלה לא נראה בעין יפה במקומות רבים. מצ"ב מם מאינטרנט.

בהצלחה ותקדם אתיופיה!🙌🤴

תגובות (0)
אולי יעניין אותך